Statinių projektavimas

Namų projektai, pastato atidalinimo projektai, ūkio paskirties statinių projektai, gatvių ir kelių projektai


Įvairūs statiniai supa mus visur aplinkui: individualūs namai, daugiabučiai, prekybos centrai, biurų pastatai, ligoninės kiti. Net gatvės ir keliai priklauso statinių kategorijai! Būtent todėl statinių projektavimas yra itin aktualus procesas. O kad jis vyktų sklandžiai, reikia specifinių žinių, mokėjimo naudotis ne tik specialiomis programomis, bet ir suprasti painią biurokratinę kalbą. Vieni žmonės pasirenka kuo daugiau darbų padaryti patys, taip sumažinant kaštus, tačiau, dažnu atveju projektas užtrunka ilgiau. Klientui pageidaujant, didžiąją dalį darbų gali perimti architektas, tuomet užsakovui nereikia rūpintis nei terminais, nei aiškintis kokius dokumentus ir kur pristatyti, visa tai, iki statybos leidimo gavimo, gali padaryti tinkamai pasirinktas architektas.

Individualių namų projektaiŠie projektai turi atitikti tiek jame gyvensiančių asmenų poreikius, tiek derėti prie kraštovaizdžio, kuris sups būsimą namą. Beabejo, projektas turi būti paruoštas taip, kad atitiktų energinės klasės reikalavimus ir, svarbiausia, kad name būtų patogu gyventi. Projektas derinamas pagal Jūsų vizijas bei norus ir, žinoma, pagal numatomą biudžetą. Jeigu ketinate samdyti interjero dizainerį, pravartu tai daryti pačioje projekto pradžioje, nes tokiu būdu galima pasiekti maksimalaus rezultato.

Vieno buto, dviejų butų, trijų ir daugiau butų pastatų projektai. Dažniausiai tokie projektai būna komerciniai, tačiau jiems galioja tokie patys reikalavimai, kaip ir individualių namų projektams. T.y. jie taip pat turi būti patogūs gyvenimui juose, turi atitikti energinės klasės bei saugumo reikalavimus.

Pastato atidalinimas į du ar daugiau statinių, juos formuojant kaip atskirus nekilnojamojo turto kadastro objektus. 

Ūkininko sodybos pastatų projektai. Žemės ūkio paskirties sklype galima statyti tik vieną gyvenamąjį namą, kuris vadinamas ūkininko sodyba, bei pagalbinio ūkio ir kitos paskirties pastatus, kurie yra reikalingi ūkio veiklai vykdyti. Sodyba gali būti statoma tik ne mažesniame nei 0,5 hektaro žemės ūkio paskirties sklype, kuris yra teritorijoje, nepriskirtoje miestams, o savininkas, be kitų dokumentų, turi pristatyti ir ūkininko ūkio įregistravimo pažymėjimą. Projektuoju tiek patį sodybos pastatą, tiek kitus ūkiui reikalingus ūkinius pastatus. 

Negyvenamųjų pastatų projektai. Jeigu planuojate statyti autoservisą, grožio saloną, viešbutį ar kitą pastatą, kuriame nuolatos negyvens žmonės, Jums reikia negyvenamojo pastato projekto. Negyvenamieji pastatai yra skirstomi į šias grupes: viešbučių paskirties pastatai; administracinės paskirties pastatai; prekybos paskirties pastatai; religinės paskirties pastatai; maitinimo paskirties pastatai; transporto paskirties pastatai, gamybos ir pramonės paskirties pastatai; gydymo paskirties pastatai ir kiti.

Pagalbinio ūkio paskirties pastatų projektai. Tai namų ūkio pastatai, skirti pagelbėti name gyvenantiems žmonėms tenkinti jų būtiniausias nuolatines reikmes. Jie gali būti tiek privačiame namų valdos žemės sklype, tiek ūkininko sodybos žemės ūkio paskirties sklype ar sodo sklype. Tokiems statiniams priskiriami: garažas, sandėlis, pirtis, šiltnamis, pavėsinė bei kiti. Tad jeigu turite sklypą, kuriame reikia daržinės, šiltnamio, garažo, o gal norite įsirengti žiemos sodą? Galiu atlikti visas reikiamas procedūras ir parengti projektą.

Kitų pastatų ir statinių projektai. Tai visi kiti statiniai, nepatenkantys į jokią aukščiau paminėtą kategoriją.

Gyvenamųjų namų kvartalų gatvių, vietinės reikšmės kelių, nuovažų, sankryžų, vidaus kelių projektai. Tai inžineriniai statiniai, skirti transporto priemonių ir pėsčiųjų eismui su visa reikiama infrastruktūra: autobusų sustojimo aikštelės, pėsčiųjų ir dviračių takai, poilsio aikštelės ir kiti.

Kiti projektai.

Statiniai turi būti suprojektuoti ir pastatyti taip, kad atitiktų naudojimo paskirtį ir esminius statinių reikalavimus ekonomiškai pagrįstą naudojimo laikotarpį. Šie reikalavimai nustatyti Reglamente (ES) Nr. 305/2011:

  • Statinys turi būti suprojektuotas ir pastatytas taip, kad jį veikiančios apkrovos, nesukeltų viso statinio ar jo dalies didelių deformacijų ar net griūties. 
  • Kilus gaisrui, statinyje esantys žmonės turi turėti galimybę arba iš jų išeiti patys, arba būti išgelbėti - turi būti sudarytos sąlygos vykti gelbėtojų darbams ir atkreiptas dėmesys į jų saugą.
  • Statiniai turi būti suprojektuoti ir pastatyti, atsižvelgiant į jų saugų eksploatavimą. Pvz., turi būti pasirūpinta, kad nebūtų konstrukcijų, nuo kurių lengva nukristi ar kitaip susižaloti. Jeigu statinys nėra individualus namas, turi būti atsižvelgiama ir į neįgaliųjų galimybes patekti į statinį bei juo naudotis.
Plačiau apie įvairius reikalavimus ir jų detalizavimus galima paskaityti atitinkamuose statybos techniniuose reglamentuose, kuriuos galima rasti Teisės aktų registre (www.tar.lt) ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos interneto svetainėje www.vtpsi.lt.

Reikia projekto?

Susisiekite